ImmortaL Rock
ImmortaL Rock
ImmortaL Rock
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ImmortaL Rock

Rock+Metal Dünyasından Haberler,Gothic,Sinema,Grup|Sanatçılar Hakkında Her Şey,Videolar,VampireSs ve daha bir çok..!!

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cannıbal Corpse [HeadBang röportajı]

YazarMesaj
DarkDreameR
Admin
Admin
DarkDreameR

rep puanı : 1

Cannıbal Corpse [HeadBang röportajı] Empty
MesajKonu: Cannıbal Corpse [HeadBang röportajı]   Cannıbal Corpse [HeadBang röportajı] Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 7:05 pm

CANNIBAL CORPSE
KAN KOKUSUNU ÖZLER MİSİN?

HeadBang^'dan alıntıdır

BANA FİRMANI SÖYLE, SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM İşimiz gereği, müzik firmalarıyla sürekli irtibat halindeyiz. Ortada bir müzik varsa; bunu insanlara en yaygın şekilde ulaştırabilmek için bizler yazılı basın mensupları olarak, müzik firmaları da grupların bağlı oldukları yetkililer olarak o müziği doğru mercilere doğru şekilde yansıtmak için çalışırız. Açıkçası Headbang'in ilk sayısından beri bu konuda en sorunsuz ve hızlı çalıştığımız uluslararası firma Metal Blade oldu. Hayatımın grubu Metallica'nın, ilk menajeri Brian Slagel'ın kurduğu bu firma ile artık "kankalık müessesesi"ne geçmiş olmamız herkesten önce beni mutlu eder :p Neyse asıl mevzuya dönelim. Cannibal Corpse'un yeni albüm yayınlıyor olması sebebiyle, kendileriyle bir röportaj yapmak istediğimizi belirttiğimde, Metal Blade’den kankamız Andreas hemen ayarladı sağ olsun. Telefonun diğer ucundaki Alex Webster de firmalarından oldukça memnun; "Henüz bir albümümüz bile yokken bu firma bize inandı ve bugün bulunduğumuz noktaya gelmemizi sağlayan unsurlardan biri oldu. Brian Slagel; müzik dünyasında tanıyabileceğiniz en iyi, en zeki ve en çalışkan insanlardan biri. İlk albümden bu yana, 19 yıldır sadece bu firma ile çalışmamız boşuna değil. Cannibal Corpse'un 21 yıllık tarihinde en gurur verici yerlerden birinde duruyor Metal Blade ve oradaki çalışanlar."

YENİ ALBÜM, YENİ VAHŞET!
"Cannibal Corpse olarak; öncekilerden çok daha tatmin edici ve bizi yaptığımız işe daha da sıkı bağlayacak şarkılar yaratmayı, yeni bir albüme başlarken ortaya ilk hedef olarak koyuyoruz. Her zaman daha iyisini düşünüyoruz, daha iyisini arıyoruz. Bir önceki albümümüz 'Kill'den sonra, çıtayı yükseltmek kolay değildi. Zira 'Kill' hepimiz için kariyerimizin en iyi albümüydü. Fakat prodüktörümüz Erik Rutan ile (kendisi Hate Eternal'ın şimdiki, Morbid Angel ve Ripping Corpse'un eski gitaristidir) Mana Stüdyoları'nda yeniden bir araya geldiğimizde anladık ki, kendimizi geliştirmemiz için müzik bize her zaman yeni heyecanlar aşılayabiliyor. 'Evisceration Plague' sound kalitesi olarak ulaştığımız zirve noktasını temsil ediyor. Cannibal Corpse tarihindeki en iyi kaydedilmiş gitarlar bu albümde yer alıyor. Eminim ki albümü dinleyince, death metal seven herkes böyle düşünecektir."

GÖZLERİNİ ÇOK SEVDİM, ÇIKAR ONU BEBEĞİM!
"Vahşet temasını death metal'in değişmez unsuru olarak görüyoruz. Tabii ki gerçek hayatta vahşet yanlısı değiliz ama bu dünyayı yaşanmaz hale getiren insanlara olan nefretimizi müziğimizdeki içerikle bertaraf etmeye çalışıyoruz. İnsanın içinde var olan tüm vahşi fikirleri, bir sınır koymadan şarkı sözlerimize yansıtıyoruz. Biz müziğin, korku filmiyiz! Müzik hayatın ta kendisidir ve hayatta sadece mutluluk, aşk ve barış yok. Kan, göz yaşı, vahşet de bu hayatın bir parçası. Biz de korkutucu tarafta olmayı seçiyoruz sanatsal açıdan. Evet; öldürmekten, yok etmekten falan bahsediyoruz ama bunun iyi bir şey olduğunu söylemiyoruz! Bu tarz şeyleri övmüyoruz!" diyor Alex baba. Yeni albümlerinin ismi ise, insanların gözlerini kaybetmelerine neden olan ölümcül bir hastalık ile ilgili. Tabii bu hastalığı bir silah olarak kullanan kötü karakterli kahramanlar da yer alıyor olabilir liriksel temanın içinde. Cannibal Corpse diskografisini düşününce gayet uygun bir tahmin ama henüz şarkı sözleri açıklanmadığı için kesin değil.

"DÜNYA HERGÜN DAHA KÖTÜ BİR GEZEGEN HALİNE GELİYOR"Prodüktör olarak yeniden Erik Rutan ile çalışmanızın ve yine onun stüdyosu Mana'da kayıt yapmanızın özel bir sebebi var mı?
Tabii ki var. Erik ile bir önceki albümümüz 'Kill'de, daha önce hiç kimseyle olmadığı kadar iyi anlaştık. O bizim ne istediğimizi biliyordu, biz de onun ne istediğini biliyorduk ve ortaya kariyerimizin o döneme kadarki en iyi albümü çıktı. Ben Erik ile Hate Eternal'da da birlikte çaldığım için birbirimizi çok iyi tanıyoruz artık ve yeni bir albüm yaparken en çok güvenebileceğimiz insan açıkçası Erik'ten başkası değil. Kendisi death metal ve Cannibal Corpse müziği hakkında bilgi sahibi olan en yetenekli ve tecrübeli insanlardan biri.
Kariyerinizin 21. yılında sizi hala yeni bir albüm yapmaya motive eden şey nedir?
Eğlenmek! Sanırım tek kelime ile özetlenebilir. Müzisyen olarak kendimizi her şekilde geliştirmeye çalışmak için elimizdeki en büyük imkan albüm kaydı yapmak. Bu da yeterince motive edici bir imkan açıkçası.
Death metal'in doğumundan bugünkü konumuna ulaşana kadarki tüm evrelerinde yer almış bir müzisyen olarak, bu müziğin geleceği için neler söyleyebilirsin?
Bence death metal artık hiç olmadığı kadar mükemmel bir müzik dostum! Bu tarz müzik yapmaya başladığımızda hayal ettiğimiz sound'lara şimdi ulaşmış durumdayız ve bu da 21. yılımızda bizi hala heyecanlandıran şeylerden biri işte. Death metal’in geleceği konusunda en ufak bir korkum yok. Zira dünya her gün daha kötü bir gezegen haline geliyor ve bu da death metal'in daha uzun süre yaşamaya devam edeceğinin bir kanıtı. Üstelik artık müzisyenler çok daha yetenekli!

"BU GRUP, HAYATIMIN ANLAMI!"
Metal müziğin en önemli bas gitaristlerinden birisin. Sence bas gitarın bu müzikteki rolü nedir?
Tansiyon! Bas gitar, gitar ağırlıklı tüm müziklerin tansiyonudur. Akışı güçlü kılar, temeli atar ve üstüne kat çıkılmasını sağlar. Zaman zaman tüm gidişatı da belirler.
Peki müzikle ilgilenmeye başladığında neden bas gitarı seçtin?
AC/DC, Black Sabbath, Accept, Rush ve tabii ki Kiss dinleyerek büyüdüm. Bu grupların bas gitaristlerinin yaptıklarına bayılırdım. Aslında gitar çalmak istiyordum ama basgitar, çabuk öğrenmek açısından daha uygundu ve bir an önce müzik yapmalıydım! Ardından Cliff Burton ve Steve Harris gibi efsaneleri görünce... Hayatım değişti! Bas gitaristliğin muhteşem bir şey olduğuna inandım ve o inancım her sabah uyandığımda beni güne hazırlamaya devam ediyor.
Cannibal Corpse'un albüm kapakları metal tarihinin en vahşi albüm kapakları arasındadır. Peki senin favorilerin?
Death metal piyasasını göz önüne alırsak söylemek oldukça zor açıkçası. Çünkü özellikle son dönemde beğendiğim yüzlerce kapak oldu. Ama sanırım favorilerim Suffocation'ın ilk dönem kapakları. Tüm tarzlar dahilindeki favorim ise Black Sabbath'ın ilk albüm kapağı. Müthiş karanlık bir atmosfere sahip.
Grubun kuruluşundan bu yana kadrodasın ve hiç ayrılmadın. Birçok yan proje grubun olsa da, her zaman Cannibal Corpse için savaştın. Bir grupta uzun süre kalmak nasıl bir duygu?
Bu grup, hayatımın anlamı! Sanırım yeterince açıklayıcı olmuşumdur...
[/size]
http://rockmetal.vampire-legend.com

Cannıbal Corpse [HeadBang röportajı]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Th röpörtajı.
» Pentagram Röportajı
» Linkin Park'ın Projesi-Chester röportajı
» Röportaj: Pretty Maids İle Söyleşi - Kasım 2006 Röportajı
» Ville' nin almanyada Rockinvasion röportajı (video ve yazılı olarak röportaj)